Gayrimenkul Şirketi Açmak

Gayrimenkul Şirketi Açmak

Şirketi Kurmak

İlk olarak başlangıç maliyetlerinizi karşılamak için yeterli miktarda sermaye lazım. Başlangıçta para verecekleriniz şirket açmak için yeri satın alma veya kiralama, ofiste gerekli olan ekipmanları toparlama, logo tasarımı, ofisin şık bir tabelası, yol kenarı tabelaları, internet sitesi tasarımı ve sigorta maliyetleri olarak sayabiliriz. Bunun yanında en az 5-6 ayı kapsayacak şekilde kira, aidat, kamu hizmetleri, reklam, internet siteniz, gazete, radyo gibi reklam işlerine ait masraflar için giderleri bir kenara ayırmanız gerekmektedir çünkü işinizi büyütmek için bunlar şarttır.

Ofisiniz için gerekli olan bütün izin ve ruhsatları almalısınız. Vergi dairesine, meslek odasına ve BAĞ-KUR’a kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca bağlı olduğunuz belediyeye başvurarak işletme ruhsatı almanızda şarttır.

Şirketiniz için İş Fikirleri

Ofisiniz için bir yer bulup imar sınırlamalarını, görünürlüğü, müşteriler ve komisyoncular için park alanı ve trafiği de dikkate alın. Ardından profesyonel bir şekilde hazırlanmış internet sitesi yapın çünkü emlakçıların %80’i artık evlerini online olarak aradığı için internet sitenize ve verdiğiniz reklamların işinizi büyütme açısından çok önemi vardır bu yüzden gerekli özeni gösterin internet sitenize. Hata ve unutmalar sigortası yaparsanız aracı olarak firmanızla gerçekleştireceğiniz eylemler için yasak olarak sorumluluğunu almanız gerekir. Yeni iş fikirleri arasında en popüler olan emlak danışmanlığı olarak görünmektedir. Hata ve unutmalar sigortası yaptırdığını takdirde müşterileriniz tarafından üstünüze açılan davalar karşısında sizi korur. Daha sonra ofisinizi düzenleyin. Güzel bir bekleme bölümü yapın ardından karşılama masası, sandalyesi güzel ve geniş mobilyalar, faks makinesi, fotokopi makinesi, telefon ve bilgisayarlar almanız gerekmektedir. Bunların hepsi zorunlu ihtiyaçlardandır. Emlak danışmanı olabilmek için emlak sertifikası alınması şarttır. Yeni komisyoncular alın, bu komisyoncular size enerji ve heyecan katar. Bu komisyoncular eğitimli olmak zorundadırlar. Ardından müşteri kitlenizi oluşturun. İnternet sitenizin daha üst sıralarda arama motorunda gözükmesi için web sitenize gerekli yatırımları yapınız.

Bir emlakçı için bu devirde en önemli şey internettir. Çünkü herkes artık internet üzerinden ev arıyor veya size ulaşmaya çalışıyor. İnternette ne kadar aktif olursanız o kadar fazla müşteriniz olacaktır. İnternette, gayrimenkul yayınlarında, radyolarda ve gazetelerde çok aktif olursanız bir insan emlakçıya ihtiyaç duyduğunda göz önünde bulunduğunuz takdirde size ulaşması çok daha kolay olacaktır.