nereden alınır

Gayrimenkul Sertifikası Nereden Alınır?

Gayrimenkul sertifikasına sahip olmak için öncelikle bir yatırım hesabınızın olması gerekmektedir. Mevduat ve kredi hesaplarınızla işlem yapılamamaktadır. Eğer daha önce yatırım hesabınız olmadıysa, şubenizden bir yatırım hesabı açtırmanız ve yatırımda bulunmak istediğiniz miktarı bu hesaba yatırmak şartıyla işlem yapabiliyor olacaksınız. Bu yatırım hesabınızın bulunduğu şubelerden, mobil bankacılık sayesinde ya da konsorsiyum üyelerinin şubelerine bizzat giderek sertifika alım talep emrini vereceksiniz ve herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan talep işleminiz tamamlanmış olacak.

Gayrimenkul sertifikaları, sistem olarak borsada işlem görmesi ve çoğu bireye açık şeffaf bir ortamda yatırım getiri ya da zararlarının piyasa koşullarınca belirlenmesi esasına dayanır. Bununla birlikte, yeni emlak projelerinin ilk sertifika taleplerinde bankalar aracılığı ile talep toplanması yoluna da gidilecektir.

Gayrimenkul Sertifikası Ne İşe Yarar?

Emlak sektöründe çalışabilmek ve hizmet verebilmek için mutlaka, sertifikanın alınması gerekmektedir. Emlak sertifikası sayesinde emlak hizmeti verebilmek mümkün hale gelmektedir. Emlakçılık kursuna katılan bireylerin, daha iyi bir satış potansiyeli kazanması söz konusu haline geliyor. Satış potansiyelinin elde edilmesi birçok bireyin, daha fazla kazanç elde etmesine ve kursun verdiği birçok verim sayesinde kendilerini gösterebilmelerine imkan tanıyor. Tüm bunların yanı sıra emlak sertifikası alan kişilerin elde ettiği verim, daha başarılı olabilmelerine sebebiyet vermektedir. Emlak sektöründe hizmet verebilmek, gayrimenkul danışmanı veya emlak danışmanı olabilmek için bu sertifikanın alınması şart koşulmaktadır.

Kursa katılan kişilerin şartları yerine getirmesi halinde sertifikayı alabilmeleri söz konusu haline gelmektedir. Tüm bunların yanı sıra emlak kursuna katılan kişilerin sertifikayı almaları halinde hizmet vermeye başlamaları da mümkündür. Emlak kursu sayesinde birçok kişi kendi mesleğinde başarılı olmuş, nasıl satış yapılabildiğini ve müşteri ile nasıl bağ kurulduğunu öğrenmektedir. Emlak sertifikası kurslardan sonra bireylerin şartları yerine getirmesiyle alınabilmektedir. Şartların her ne kadar ağır olmadığı görülse de, eğitime katılmak; birçok bireyin mesleğinden memnun kalabilecek kadar verim elde etmesine ve bilgi toplamasına yardımcı olmuştur. Emlak kursuna katılan birçok kişi sertifikasını alıp, emlak sektöründe başarılı bir şekilde hizmet verebilmeye devam etmekte ve memnun olduklarını dile getirmektedirler.

Bayilik Başvurusu
Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası Emlak Sertifikası